wtorek, 29 stycznia 2013

Komentarze na blogu

Źródo:Google
    Od jakiegoś czasu czytam blogi. Bardzo lubię to robić, z pewnością nie tylko ja skoro jest nas aż tyle w blogosferze.  Blogi to jednak jakby  swoiste i jedyne w swoim rodzaju pamiętniki. To nic, że o kosmetykach o stylu życia czy modzie. Są to jednak nasze myśli i spostrzeżenia. Coś co staramy się uchwycić i upamiętnić. Czas i nowe technologie spowodowały, że nie są to papierowe pamiętniczki zamykane na małe złote kłódeczki tylko strony internetowe.
    Jednak nie rozumiem jednego. Tego dążenia do popularności. nie wiem jak to nazwać. Chodzi mi o to zabieganie o obserwatorów, komentatorów. Owszem fajnie jest jeśli pod postem wywiąże się dyskusja mamy wtedy pewność, że ktoś jednak to przeczytał, jednak namawianie na siłę kogoś do komentowania?
Do napisania tego skłoniła mnie właśnie dyskusja na jednym z blogów. Blogerka miała pretensje, że komentuje bloga a jego właścicielka nie dołączyła jej bloga do obserwatorów.
Przecież to nie o to chodzi.
  Każdy lubi to co lubi i ma do tego święte prawo. Nikt ale to nikt nie może nas zmuszać do tego. Przecież po to jest właśnie internet. Poprzez to możemy wyrazić siebie. Nasze blogi odzwierciedlają nas ich wygląd,  styl pisania. Może nam to podpowiedzieć czy właścicielka bloga jest poukładana systematyczna, czy roztrzepana, szalona, wesoła itd.
Tyle w tym temacie. Wyraziłam siebie.

8 komentarzy:

 1. Wiem jakie zjawisko masz ja myśli. Ha zawsze odwiedzam blogi osób komentujących mój blog. Jeśli mam coś do powiedzenia w temacie to to napiszę, jeśli nie to poogladam i tyle. Uważam że bezsensu jest dodawanie komentarzy na siłę takich pt:"super".
  Q co do dodawania obserwatorów-obserwuje te blogi do których regularnie zaglądam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fakt faktem, zmuszać nikogo do niczego nie można. A już pisanie takich pretensji jak opisałaś, jest dnem dna.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się .Komentujemy pod postami które nas zaciekawią z własnej i nie przymuszonej woli , obserwujemy te blogi , które uważamy za wartościowe. To nie jest transakcja coś za coś a wiele blogerek tak to traktuje :(
  ps. Pozdrawiam koleżankę z Malinowego Klubu:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuje serdecznie za pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgadzam się z Tobą ;) Jak kto chce to może dodawać :D
  http://amanda.blogujaca.pl/

  OdpowiedzUsuń
 6. blog jest nie tylko "pamiętniczkiem" ale (głownie) swoistym sposobem komunikacji więc im więcej osób Cię obserwuje im więcej komentuje tym mocniejszą wywołujesz reakcję! Moim zdaniem to jest ważne nawet bardzo bo to zachęca i motywuje do dalszej pracy! gdybyśmy nie chcieli (wszyscy blogerzy) być czytani i komentowani to 99% blogów zniknęło by z sieci

  OdpowiedzUsuń

Zostawiony przez Ciebie komentarz jest znakiem, że ktoś czyta.
Masz pytanie - pisz, odpowiem.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...